Operace Green II

Už třetí rok se na podzim naše táborová základna Újezd proměnila ve vojenskou základnu a její okolí v bojiště. Konala se tu airsoftová operace s názvem „Green II“ (nenechte se zmást názvem, úplně první akce se jmenovala „Firework“). Na tuto víkendovku zveme i další airsoftové oddíly. Letos dorazil pouze oddíl Task Force Hrádek, ale zato v hojnějším počtu, takže nás bylo přes 40!

Obrazek

Původně to nevypadalo nějak extra, v pátek příjezd, večeře a porada k programu, ale to by náš nepřítel nesměl disponovat biologickými zbraněmi, které se nezdráhal použít! Těsně před večerkou zazněly sirény a táborem se roznesl černý kouř. „Poplach! Všichni do krytu!“ křičeli důstojníci a naštěstí se všichni dostali do krytu do půl minuty. Kouř se rozplynul, nikomu nic nebylo… přežili jsme první den.

Ráno jsme zjistili, že šlo o virus, který mění lidi na zombie. Z běžné vojenské operace se náhle stal boj o přežití. Nedaleké výzkumné středisko nám mohlo pomoct, ale nacházelo se v Oblasti X, kde byla koncentrace zombie nejvyšší. Museli jsme tam vydržet 30 minut, dokud nebude hotová protilátka. A jak to bývá, když jde o přežití, tak jde vše stranou. Utvořily se čtyři týmy, které chtěly nejen přežít, ale zajistit si dostatek protilátky likvidací ostatních týmů. Ale to byla velká chyba! Každý mrtvý se změnil na zombie a přidal se k hordě. Naštěstí lék byl vyvinut včas a zbyli i nějací ti přeživší, kterým mohl být podán.

Dalším úkolem bylo zlikvidovat nepřátelského generála, který vedl militantní skupinu. Elitní tým byl vysazen v lese a přes značný odpor milicionářů byl generál několika zdánlivě zbloudilými střelami zasažen a zbytek jeho bojovníků zabit… tedy až na jednoho, který se schoval tak šikovně, že kolem něho elitní jednotky několikrát přešly a vůbec si ho nevšimly. Elitní jednotky se proto nestihly včas vrátit na evakuační bod, tudíž byla vyhlášena remíza.

Večer se oba oddíly dohodly na bližší spolupráci v rámci airsoftových akcí, což znamená společné akce, tréninky, výlety a jiná dobrodružství, která se pokusíme organizovat alespoň jednou měsíčně.

V neděli byla krátká výbojná přestřelka mezi dvěma týmy o rádiovou rušičku. I přes velké úsilí modrého týmu obě kola vyhrál zelený tým. Nakonec jsme se rozloučili se slovy: „Tak se za chvíli zase uvidíme!“. Teď je to na našich bratrech ve zbrani – Task Force Hrádek, aby si připravili nějakou společnou akci na listopad a my v 301. se na ni už hrozně těšíme!

19. 11. 2018, Jakub Čech PS Mír Domažlice