Začátek roku u PS Ještěr

Tradiční Pionýrský ples pro dospělé a Maškarní ples pro ty nejmenší. Těmito akcemi odstartovala rok 2020, ve kterém Pionýr slaví 30 let obnovené činnosti, Pionýrská skupina Ještěr z Ostravy-Svinova.

Obrazek

Po účasti na Pionýrském volejbalovém turnaji se členové Ještěra vrhli na přípravu tradičního plesu. Pionýrský ples pro dospělé organizuje Ještěr již přes dvě desítky let a stále se těší velké popularitě. Návštěvníkům plesu 25. ledna letos k tanci a poslechu v sestavě kytara, klávesy, bicí a basa zahrála ostravská skupina Paradox.  Zpestřením plesu bylo vystoupení, které si připravili členové z řad Ještěra. Všichni, kdo si na ples zakoupili lístek, podpořili činnost Ještěra, která se zaměřuje na smysluplné využití volného času dětí.

A právě s dětmi a jejich rodiči jsme se sešli 22. února na tradičním Maškarním plese. Pro malé účastníky byl připraven zábavný program plný tanců a soutěží, který přivezli Klauni z Balónkova.

Dalšími akcemi v prvním pololetí roku 2020 budou tři víkendy pro děti, které pionýři mohou pořádat díky projektu Jdem zpátky do lesů... Hlavním cílem tohoto projektu je přivést děti k aktivnímu trávení volného času a ukázat jim, že v přírodě není nuda. Projekt je podpořen z prostředků grantového programu PEPCO. Zapomenout nesmíme ani na pravidelné brigády na TZ Šance, které slouží k jejímu zvelebování.

Poděkovat na tomto místě musíme také všem, kteří hlasovali pro projekt PS Ještěr v již 7. Kole programu Vy rozhodujete, my pomáháme společnosti Tesco. Výsledky se dozvíte na našich stránkách www.psjester.cz nebo facebooku PS Ještěr, kde naleznete i další informace o chodu organizace.

Celoroční činnost PS Ještěr pravidelně finančně podporuje Statutární město Ostrava a Městský obvod Ostrava-Svinov.

Aleš Ovesný

2. 3. 2020, Jakub Kořínek