Jihomoravští pionýři budou opět soutěžit v Setonově závodě

Setonův závod je soutěž určená především pro děti z brněnských pionýrských tábornických oddílů - PTO, pro které je to poslední soutěž z letošního ročníku Zelené ligy. V tomto ročníku mezioddílového zápolení už oddíly absolvovaly na podzim soutěž v lanovém centru Karakoram a také zimní Ringobal.

Obrazek

Setonův závod je nejtradičnější soutěží Zelené ligy, protože nejvíce prověřuje tábornické znalosti. Soutěže se účastní tříčlenné týmy, na které během trasy závodu čeká množství stanovišť (délka trasy i počet úkolů se liší podle věkových kategorií). Na jednotlivých stanovištích si procvičí nejen teoretické znalosti, ale také praktické tábornické dovednosti a za úspěšné splnění získávají body. Nejlepší týmy se mohou těšit na ceny a nejlepší z každé kategorie také na putovní cenu do oddílu.

Letos se Setonův závod uskuteční v sobotu 27. dubna 2019 v lesích mezi Soběšicemi, Útěchovem a Ořešínem. Závodu se každoročně účastní přes 300 soutěžících, další dobrovolníci jsou zapojeni jako organizátoři nebo doprovod jednotlivých oddílů.

Závod letos organizuje 63. PTO Phoenix. Martin Otčenáš, jeden z organizátorů, o závodu říká: "Setonův závod je soutěž v tábornických disciplínách, obsahuje stanoviště jako poznávání rostlin či zvířat, stavbu stanu či první pomoc. Mimo plnění těchto stanovišť prověří také schopnosti závodníků spolupracovat, orientovat se v terénu a rychle běhat.“

10. 4. 2019, Alena Bulantová

 

Fotografie