Z Ráje do zeleného pekla III – Apokalypsa

V Pístově u Jihlavy proběhla vojenská akce apokalyptických rozměrů. Na třetím ročníku „zelené“ výpravy v areálu bývalého vojenského prostoru se sešlo na 55 účastníků z řad PS Kamarád a oddílu Vlčata a ostatních statečných dětí z Jihlavy.

Obrazek

Páteční večer byl věnován shánění zásob, které bránili lidé nakažení neznámou infekcí neboli „Rakváči“. I když děti dostaly zásoby do bezpečí, zdaleka nebylo vyhráno.

V sobotu bylo potřeba zjistit kódy na nebezpečné raketě. Prvně bylo potřeba přemoci nepřítele střelbou a získat souřadnice. Raketu však hlídali další protivníci a rušili pátrače při snaze zapamatovat si kód. Před obědem proběhla ještě tradiční ukázka výcviku psů na poslušnost a zadržení pachatele.

Odpoledne museli účastníci získat dokumenty v zamořeném bunkru a proběhnout trasu plnou překážek. Přitom využívali plynových masek, jelikož vzduch byl nedýchatelný v bunkru i okolí.

Před zničením základny nepřátel proběhlo maskování týmů pomocí přírodnin. Nejúspěšnější tým se nebál ani špíny a ti stateční se vrhli do blátivé jámy.

Další úkol zněl jasně – zapálit signální oheň a uvařit si večeři. I toho se všichni zhostili poctivě a připravili si výborný guláš.

Když už se zdálo, že je nepřítel poražen, přišel překvapivý útok na základnu a únos jedné z vedoucích. Děti se však nezalekly, vyrazily za útočníky a společnými silami zachránily unesenou vedoucí ze spárů nepřátel, které se přitom podařilo konečně porazit.

Za povedenou akci děkujeme všem účastníkům a především realizátorům, kteří se své role zhostili opravdu poctivě a připravili apokalypsu, jak se patří. Společně již vyhlížíme další ročník.

25. 10. 2018, Petra Bendová PS Kamarád