Taneční finále Pionýrského Sedmikvítku již posedmé v Holešově

Téměř 400 tanečníků se v neděli 25. 11. v Holešově zúčastnilo celorepublikového finále taneční soutěže Pionýrský Sedmikvítek. Tato soutěž je otevřená všem zájemcům o tanec – oddílům, školám, tanečním klubům, SVČ atd. I letos toto finále organizovala PS Dr. Mirko Očadlíka Holešov ve spolupráci se SVČ Tymy Holešov. Tanečníci všech dětských a juniorských kategorií soutěžili v tanečních stylech hip-hop, disco dance, street dance, show dance, jumping trampolíny, mažoretky, společenské a klasické tance. Z Pionýra se zúčastnila skupina FREAKS CREW ze 6. PS Kolín s několika skvělými choreografiemi a také PS Dr. M. Očadlíka Holešov. Soutěž provázela skvělá atmosféra.

Obrazek

Čtyřčlenná porota byla složena z odborníků na různé taneční styly. Mezi vítězné týmy patří v kategorii Hobby děti v různých tanečních stylech – TS-TRICK Hulín, TK Katlen Ostrava, SVČ TYMY Holešov, mažoretky Sofie Valašské Meziříčí, SVČ ATLAS a BIOS Přerov, Dance4FUN Valašské Meziříčí, TŠ Aneri Valašské Meziříčí, MiniKontrasty Hulín. V kategorii Hobby Junior – SVČ ATLAS a BIOS Přerov, SVČ TYMY Holešov, M-Dance-Crewe-KM-Junior, SZUŠ-D-Muzic Kroměříž, Motus Třebíč, TK Katlen Ostrava, mažoretky Sofie Valašské Meziříčí, TS PUSA Butovická Studénka. V kategorii Hobby Dospělí se v různých tanečních stylech na prvním místě umístily skupiny – TS-TRICK Hulín, SVČ TYMY Holešov, TŠ Aneri Valašské Meziříčí, SVČ ATLAS a Bios Přerov, TK Katlen Ostrava. V kategorii Jumping trampolíny první místo získalo SVČ TYMY Holešov. Vítězové si zasloužili nejen potlesk publika, ale také medaile, poháry a věcné ceny. Celou soutěž opět provázel oblíbený maskot – Pes, který nechyběl při úvodním nástupu, povzbuzoval tanečníky a držel jim palce při vystoupeních a asistoval také při předávání medailí. Soutěžící přišli pozdravit a povzbudit také hosté – starosta města Holešova Mgr. Rudolf Seifert a místopředsedkyně Pionýra Mgr. Darina Zdráhalová.

Velké poděkování a dlouhotrvající potlesk patřil na závěr vedoucím jednotlivých skupin a choreografům. Velké díky si zaslouží všichni členové poroty, organizátoři a dobrovolníci, kteří se na této akci podíleli. Děkujeme i všem sponzorům – MŠMT a městu Holešov.

Jsme moc rádi, že se tato celorepubliková soutěž v Holešově stává tradicí.

10. 12. 2018, Jarmila Vaclachová