Dodgeball – Olbramchallenge 3. místo v rakouské první lize

Dodgeballový klub OlbramChallenge trochu zestárl, několik hráčů již započalo reprodukci dalších dodgeballistů a někteří se vydali pro zkušenosti do zahraničí. Každopádně jsme složili tým z členů Pionýrské skupiny Kopřivnice, kteří nyní vedou kluby mimo Kopřivnici i ve Frýdku-Místku a v Brně.

Obrazek

Tento tým jsme přihlásili do první Rakouské dodgeballové ligy 2018/2019. Každý měsíc jsme jeli na jednu neděli do Vídně či okolí Vídně, abychom zahráli čtyři až pět zápasů. Z důvodu vzdálenosti to bylo časově i finančně velice náročné, ale co bychom neudělali pro kvalitní dodgeball! Rakušané jsou totiž mistři světa z roku 2018 a máme s nimi velice vyrovnané zápasy.

Po celou dobu ligy jsme se drželi mezi 3. a 5. místem a nakonec jsme bodově skončili na třetím a dostali tak lehčí soupeře do čtvrtfinále, ty jsme porazili a dostali se tak do semifinále, kde jsme s velice těžkým soupeřem prohráli a nastal tak boj o třetí místo, ze kterého jsme měli veliký respekt. Nakonec se zadařilo a vedení z první poloviny zápasu jsme si dokázali ohlídat a skončili tak první Rakouskou ligu 2018/2019 na krásném třetím místě!

Nyní nás čeká soustředění a v červenci vyrážíme na Mistrovství Evropy do Anglie.

Tým OlbramChallenge za Pionýrskou skupinu Kopřivnice reprezentovali - P. Žingor, P. Liberda, D. Řeha, Z. Válek, F. Dospiva, J. Sadílek, M. Hudec, R. Kubela, M. Klimecký, všichni jsou také členové a hráči České asociace dodgeballu, z. s. Kromě členů PS Kopřivnice reprezentovali dále z Frýdku a Brna - R. Pítr, R. Ruffer, L. Halamíček a T. Muller.

Miroslav Klimecký

17. 6. 2019, Miroslav Klimecký