Pionýr je jedním ze zakládajících členů České rady dětí a mládeže, která je dnes uznávanou reprezentací dětí a mládeže.

Soutěže a akce

Hlavní myšlenka:

Stav a možnosti rozvoje spolkových akcí a soutěží – RESET, UZNADO, Pionýrský Sedmikvítek, airsoft, dodgeball a další sportovní turnaje, branná hra, celoroční hra.

Cíl:

Pro další rozvoj je nezbytné:

• Personálně naplnit organizační týmy, štáby pro oblasti (Kultura, Sport, Příroda a turistika, Technika).
  • Připravit obecnou metodiku pro pořadatele.
  • Vytvořit mechanismus pro informační přenos – webové stránky s pravidly a řády.
  • Získat členy spolku pro aktivní zapojení KOP, PS, oddílů – motivace, podpora – obecná, odborná, materiální, finanční, personální. Vzor takového postupu je v Pionýrském Sedmikvítku.

Podklady a související dokumenty:

Na úrovni KOP:

Připravit shrnutí ….

• zapojení KOP do republikových akcí a soutěží,
  • organizační schopnosti KOP – pořádání oblastních kol, zapojení do štábů,
  • požadovaná podpora pro organizaci oblastních kol,
  • způsoby přenosu informací a dat.

Na Malé obsahové konferenci:

• Připravit shrnutí podkladů z KOP.
  • Zřídit pracovní skupinu, která:
    • vyhodnotí náměty a zkušenosti z KOP,
    • vytvoří souhrn motivačních prvků pro pořadatele akcí a soutěží,
    • vytvoří seznam námětů na rozvoj a systemizaci aktivit v jednotlivých výchovných oblastech,
    • shrne požadavky na materiální podporu potencionálních pořadatelů,
    • personálně podpoří stávající štáby tak, aby každá výchovná oblast měla alespoň tříčlennou pracovní skupinu, která bude v budoucnu aktivity příslušné oblasti rozvíjet.

Nositel tématu v obsahové komisi: Kateřina Součková

Na prezentaci se podílejí: Lenka Sakařová, Jaroslav Novák, Jakub Čech