Klíčové slovo: ZÁŽITKY

Od čtvrtka 21. 3. do neděle 24. 3. proběhl v Soběšicích kurz pro oddílové vedoucí – kdybychom ho měli shrnout do jednoho slova, tak by to nepochybně bylo slovo zážitky. Proč?

Jednak byl veden částečně formou zážitkové pedagogiky. Navíc účastníky mimo jiné učil, jak tuto náročnou, ale účinnou formu vzdělávání využívat. A navíc to byl super zážitek. :)

Obrazek

Jaký byla náplň kurzu?

Zážitkový kurz byl založen na sociálním učení s prvky zážitkové pedagogiky. Jeho cílem byl rozvoj sociálně psychologických dovedností při práci se skupinou (komunikační kompetence, řešení konfliktů, spolupráce v týmu, zvládání zátěžových sociálních situací). Byl zaměřen především na praktické zkoušení různých situací s využitím vlastních osobních zkušeností.

 

Reakce účastníků

O tom, že se kurz opravdu povedl, svědčí i odezvy účastníků, například od Dáši z Domažlic:

Nádherný prodloužený víkend jsme strávili od čtvrtka do neděle v Soběšicích u Sušice na zážitkovém kurzu sociálních dovedností. Lektoři Vlaďka s Jášou nám připravili nabitý a zajímavý program. Troška teorie, spousta praktických ukázek, prostor na debatu a sdílení… k tomu nádherné prostředí, skvělé jídlo, bezva parta naladěná na stejné vlně - co víc si přát? Jeli jsme tam nadšení a ještě víc nadšení jsme se vrátili domů. S novou energií, motivací a inspirací do další práce. Díky, že takové akce pro nás vedoucí v Pionýru děláte. :)


Kurz byl realizován na základě projektu ČRDM VZOR - Vzdělávání v organizacích v rámci Operačního programu zaměstnanost, který řídí MPSV.

25. 3. 2019, Jakub Kořínek

 

Fotografie