Největší akcí pro veřejnost, kterou pořádá Pionýr, je Ledová Praha. První ročník se konal v roce 2000. V posledních letech mívá pravidelně přes 14 000 účastníků.

Klíčí nám další Fazole!

Fazole se vrací na prodloužený víkend v září, kdy se v Nesměři, kousek od Velkého Meziříčí, sejdou pionýrské oddíly pracující s výchovnými programy.

A protože je to akce ve stylu „pionýři pionýrům“, tak budeme rádi, když každý oddíl, který přijede na setkání, s sebou přiveze nějakou aktivitu. Zkuste se tedy zamyslet a vytipovat sportovní turnaj, kreativní dílnu, nebo nějakou dovednostní či znalostní hru, kterou máte osvědčenou a u vás „doma“ na oddíle se jí daří.

KDY: 27. – 30. září 2018

KDE: RS Nesměř u Velkého Meziříčí

Účastnický poplatek: 400 Kč

Přihlásit se můžete do 15. července přes Přihlašovnu.

Co na vás čeká?

Ve čtvrtek se všichni budou sjíždět na místo a bude fajn, když se společně seznámíte třeba na místní diskotéce. A v pátek vypukne den, u kterého bude záležet i na vás, jak dopadne, protože to bude den pionýrské inspirace a nabídkových aktivit, které s sebou přivezete.

V sobotu nás budou čekat sportovní turnaje a Stezka v netradičním balení (náš pracovní název), která vlastně nemá s naší tradiční Pionýrskou Stezkou moc společného. Nemusíte se s dětmi drtit otázky nazpaměť, protože žádné dopředu nejsou připravené. Bude hodně záležet na spolupráci, schopnosti se zorientovat v dané situaci a každý může získat bod za snahu nebo za to, že se něco nového naučil (například nový uzel). Určitě pomůže, když s dětmi projdete celou řadu nabízených aktivit.

Neděle už bude patřit loučení, a pokud pojedete autobusem, můžete se cestou domů zastavit ještě na nějakém zajímavém místě.

Na Fazoli za námi také přijedou country a folkové kapely (některé z nich byly úspěšné v republikovém finále Dětské Porty, o kterém se píše na str. 6 a 7).

Odborky, které se nemohou dočkat, až se vám představí:

Kuchař

Fotograf

Zdravotník

Turista

Technik

Sportovec

Piokačer

Jak to tam bude vypadat?

Na táborové základně v Nesměři jsou pevné budovy a chatky. Je kousek od Velkého Meziříčí a dá se až na místo dojet autobusem. (Ti, kteří pojedou hromadnou dopravou nebo si zaplatí a plně využijí autobus, si mohou zažádat o dotaci na dopravu, která bude maximálně ve výši 70 %. Neproplácejí se náhrady za použití osobního vozidla.)

Strava a pitný režim budou zajištěné od čtvrteční večeře po nedělní balíček na cestu. Pokud budete spát v chatičkách nebo na pokojích, nemusíte si brát spacáky, protože na postelích najdete povlečené polštáře a deky.

Kdo za tím vším stojí?

Skupina lidí složená z těch, kteří připravovali výchovné programy a třeba i pracují v sekci rozvoje výchovných programů, lidé, kteří pracují v různých pracovních skupinách pro oblast činnost, ale i ti, kteří se prostě do přípravy této akce chtějí zapojit. A pokud to chcete jmenovitě, tak Darina Zdráhalová, Katka Součková, Vlaďka Brandová, Renata Holá, Šárka Zeusová, Lenka a Honza Sakařovi.

Budeme rádi, když naše řady rozšíříte a připravíme společně dětem fajn setkání. Ozvěte se Darině Zdráhalové na zdrahalova.darina@seznam.cz nebo Anně Novákové na anna.novakova@pionyr.cz.

Moc se těšíme na setkání s vámi a přejeme krásné léto a letní tábory.