Víte, že?

Autorem grafického návrhu logotypu Pionýra je Jiří Pokorný a grafický manuál na tomto znaku založený zpracovalo renomované grafické studio Kafka Design.

Český den proti rakovině

LETOŠNÍ SBÍRKA PROBĚHNE 29. ZÁŘÍ 2021

Český den proti rakovině (dříve Květinový den) je asi nejstarší, nejznámější a velmi prestižní sbírková akce probíhající v ulicích měst a obcí po celé republice.
Jedná se o jedinečnou příležitost pro pionýrské kolektivy, jak přispět dobré věci a vést své členy k hodnotám dobročinnosti a solidarity. Pionýr je partnerem sbírky od roku 2008 a na účet Ligy proti rakovině se mu podařilo v posledních letech přispět částkou přes 15 miliónů korun. Jen v loňském roce to bylo 1.328.557,- Kč.

Všem zapojeným děkujeme!

Jak Květinový den probíhá?

Skupiny dobrovolníků (nejčastěji dvojice) nabízejí oranžové kytičky (představující měsíček lékařský) se špendlíkem na připevnění a stužkou za minimální příspěvek 20 Kč.
Zároveň předávají každému, kdo si kytičku zakoupí, leták se základními informacemi o LPR a boji proti rakovině.
Vaky s vybranými penězi jsou po skončení sbírky předány na pobočku České pošty, která odešle peníze na účet LPR.

Co se od nás očekává?

  • Iniciativa

Je třeba váš oddíl elektronicky přihlásit k účasti. Sbírat můžete nejen v bezprostředním okolí, ale i ve vedlejším městě, kam lze dojet.

  • Pomoc

29. 9. 2021 vyjdeme do ulic a prodejem kytiček podpoříme boj proti rakovině — kytičky mohou samostatně prodávat pouze osoby starší 15 let (lze získat omluvenku do školy, která bývá respektována).

  • Zpětná vazba

Do 29. 10. 2021 je třeba zaslat zpět zbylý materiál, protokoly s počty prodaných a vrácených kytiček a potvrzení z České pošty o výši vkladu.

  • Být pionýry

Být pionýrem skutky je důležité, nezapomeňme ale být pionýry také na pohled. Toto je opravdu skvělá příležitost k zviditelnění, přestože hlavní cíl je jiný.

Květinový květen

Český den proti rakovině, jak jej známe, letos v květnu neproběhne. Přesto Liga proti rakovině Praha připravuje na květnové dny kampaň Květinový květen na podporu e-kytiček. A pokud znáte kamínkování (putovní kamínky), tak dobrovolníci zkouší malovat kytičkové Kamínky proti rakovině. Zkuste se i vy zapojit a Ligu a Český den proti rakovině tak alespoň symbolicky podpořit. Bližší informace najdete na https://www.cdpr.cz/kaminky-proti-rakovine/