Klub vodní turistiky

Počátky a vznik klubu

Vznik klubu je datován od května 2018, kdy se 3 členové PS Chomutov za její značné podpory zúčastnili akreditovaného kurzu vodní turistiky ve výcvikovém středisku VD České Vrbné u Českých Budějovic. (Vltava)

Po intenzivním kurzu jak z hlediska teoretické přípravy, tak praktického cvičení, získali účastníci akreditaci instruktora vodní turistiky do obtížnosti WWIV s platností v ČR. Kurz probíhal jak na běžném toku Vltavy, tak na cvičném kanále. Plavidla: plastová konoe, plastový kajak, nafukovací Baraka, nafukovací Pálava, raft Colorado, raft Pulsar 380.

Vedoucím klubu se stal Ondřej Wessely.

Pravidelná činnost a nahodilé akce

Každoročně se klub účastní akce půjčovny vodáckého vybavení Dronte – Zamykání řeky Ohře, kdy se splouvá úsek Kynšperk nad Ohří – Sokolov. (15 km – obtížnost do WWII)

Zakončení je v kempu Dronte v Sokolově s hudebním doprovodným programem.

Dále v náhodných termínech vyráží klub převážně na řeku Ohře na splouvání jednodenní i vícedenní od Tršnice po Vojkovice nad Ohří (obtížnost do WWII). Zde jsou úseky 10, 15 a 20 km.

Nejčastěji pak spolupracujeme s vodáckým kempem Hubertus a půjčovnou lodí Dronte. Dále pak půjčovny Samba, Leština, nebo Putzler – Rafting Ohře.

Pro zajištění vyšší bezpečnosti bylo pro potřeby klubu za podpory spolku Pionýr, pionýrské skupiny Chomutov a města Chomutov, pořízeno 10 kvalitních vest Hiko Xtreme Rent a 10 vodáckých helem Hiko Buckaroo.

Vedoucí klubu:

Ondřej Wessely