NAVIGACE: Kdo jsme / 25 let Pionýra / Patroni / Gondík

Výstupy projektu Klíčení jsou volně k využití nejen pro další sdružení dětí a mládeže, ale například i pro školská zařízení.

Dalibor Gondík

Moderátor, herec, bavič a zpěvák

bývalý člen Pionýra

To, že si připomínáme 25. výročí obnovení samostatné činnosti, je pro mě osobně skvělou zprávou. Je totiž pozitivní odpovědí na moje životní krédo: pořád se musí něco dělat. Je to vždycky potřeba, i když se vám to na první pohled nemusí zdát.

Pořád se musí něco dělat

Nejprve mi dovolte vzpomenout na moje pionýrské doby. Byl jsem Pionýrem v době „minulé“, tedy předrevoluční, vycházela Pionýrská Sedmička a já vše vnímal velmi pozitivně. Prostě jsme chodili do „pincku“, jak jsme říkávali, a byla pohoda. Měli jsme obrovskou náplň pro náš volný čas a moc nás to bavilo.