Fotohlavička stránky část 1Fotohlavička stránky část 2Fotohlavička stránky část 3Fotohlavička stránky část 4
Fotohlavička stránky část 5Fotohlavička stránky část 6Fotohlavička stránky část 7Fotohlavička stránky část 8
Úvodní stránka
Mapa stránek
Pošli to dál
Připomínka
Dělící linka
Česká verze stránekAnglická verze stránek

Stopování dýňového pokladu

Dne 26.11.2011 vypuklo v Hrádku u Rokycan, pod záštitou Pionýra Hrádek, každoročně očekávané zábavné odpoledne s tématikou Svátku dýní. Pozvány byly děti všech věkových kategorií, ti nejmenší mohli dorazit v doprovodu svých rodičů. Všichni zájemci se měli dostavit v 16 hodin v pohádkových či strašidelných maskách před Dům kultury v Hrádku, kde na ně již čekali pionýrští vedoucí, kteří měli za úkol zasvětit všechny do programu odpoledne.

Fotka k článku

Letošní ročník jsme se rozhodli pojmout trochu netradičně a více „strašidlácky“, a tak jsme si pro účastníky připravili průvod dýňovým královstvím, ve které se proměnil přilehlý les kolem pionýrských chatek. Zde bylo připraveno 9 pohádkových stanovišť se strašidly, kde dokreslovaly kouzelnou atmosféru nejen samotná strašidla, ale i zapálené svíčky, které se zde nacházely. Každé ze strašidel si pro účastníky připravilo zajímavý úkol, který děti musely plnit, aby mohly pokračovat po kouzelné stezce dýňovým královstvím až do konce. Tady byla uschována svítící obří dýně, pod kterou se nacházel „poklad“. Při plnění úkolů pomáhali starší z dětí mladším účastníkům, a tak zde vládla velmi kamarádská nálada.

U samotného hledání dýňového pokladu děti pociťovaly příjemné „šimrání kolem žaludku“, které vyvolávala představa, že by se mohly stát tím nejrychlejším objevitelem. Po krátkém hledání bylo místo úkrytu objeveno, a děti se tak dočkaly očekávané sladké odměny a pamětního listu. Odměnu si odnesli také ti, kteří dorazili v nejzajímavějších maskách. Byly to například Anička Petříčková a Sabina Šeflová. Speciální ceny se také dočkal Lukáš Bartoš, který dorazil za pohádkového rytíře na svém ohnivém oři/poníku/, na kterém se mohly ostatní děti po vyhlášení ocenění povozit.

Závěrem jsme si ještě všichni společně vychutnali opečené buřtíky na ohni, a poté se vydali na zpáteční cestu. Ta se pro děti stala tak trochu stezkou odvahy, protože už byla téměř tma. Přesto že se nám příliš nevyvedlo počasí a při putování dýňovým královstvím nám slabě mrholilo, zábavné odpoledne shledalo velký ohlas, přišlo 62 dětí a 17 dospělých.

Už se společně těšíme na uspořádání dalšího ročníku Svátku dýní .

03.11.2011, Za Pionýr Hrádek Simona Hejlová a Bára Matějková

Dobrovolnický klip