NAVIGACE: Co děláme / Soutěže / Pionýrský sedmikvítek

Spolupráce probíhá i na místní úrovni - mnohé pionýrské skupiny a oddíly pořádají společné akce s oddíly jiných organizací, domy dětí a mládeže a podobně.

Pionýrský Sedmikvítek

je kulturně-umělecká soutěž pro kolektivy a jednotlivce, která tradičně oslovuje i širokou řadu kolektivů a jednotlivců mimo Pionýr. Jedná se o ucelený postupový systém od základních kol až po republiková finále. Původních sedm oblastí (kvítků) se postupně rozšířilo na dnešních devět soutěží: Dětská Porta, Divadlo, Film, foto, video, Folklórní tanec, Hudba, Literatura, ProRock, Výtvarná a rukodělná činnost, Tanec.
Přehlídky v jednotlivých oblastech probíhají téměř po celý rok. s těmi nejlepšími, kteří postoupili přes místní, okresní, a oblastní kola jsme měli možnost se potkat na jednotlivých republikových finále.

Vybraní účastníci vystupují na koncertu Děti dětem.

Clona

Dětská Porta

Divadlo

Folklórní tanec

Melodie

Literární část

ProRock

Tanec

Výtvarná a rukodělná činnost

Trochu z historie

Pionýrský Sedmikvítek je v současné době největší soutěží organizovanou Pionýrem. Na jeho počátku byl rok 1992 a s ním zahájení Dětské Porty. Tuto akci organizovala Okresní rada Pionýra v Jihlavě. V roce 1993 se uspořádání republikového finále ujali v Olomouci.

Od roku 1994 se stala pořadatelem akce ORP Praha 10 a Dětská Porta pak vystřídala řadu pražských jevišť. Záhy se přidaly další aktivity uměleckého charakteru. V lednu 1995 se uskutečnil první ročník Pionýrského Sedmikvítku. V Praze proběhla finále Dětské Porty, recitace, hry na hudební nástroje v Opavě pak výtvarná část, jevištní formy a rukodělné činnosti. Od roku 1996 přibyla republiková finále v tancích a v roce 2000 pop-rocková soutěž Pro Rock.