Akce pro veřejnost Akce pro veřejnost Oddíly a kluby Oddíly a kluby OPRAVDU DOBRÝ ODDÍL OPRAVDU DOBRÝ ODDÍL
NAVIGACE: Co děláme / Soutěže / Pionýrský sedmikvítek

Výstupy projektu Klíčení jsou volně k využití nejen pro další sdružení dětí a mládeže, ale například i pro školská zařízení.

Pionýrský Sedmikvítek

je kulturně-umělecká soutěž pro kolektivy a jednotlivce, která tradičně oslovuje i širokou řadu kolektivů a jednotlivců mimo Pionýr. Jedná se o ucelený postupový systém od základních kol až po republiková finále. Původních sedm oblastí (kvítků) se postupně rozšířilo na dnešních devět soutěží: Dětská Porta, Divadlo, Film, foto, video, Folklórní tanec, Hudba, Literatura, ProRock, Výtvarná a rukodělná činnost, Tanec.
Přehlídky v jednotlivých oblastech probíhají téměř po celý rok. s těmi nejlepšími, kteří postoupili přes místní, okresní, a oblastní kola jsme měli možnost se potkat na jednotlivých republikových finále.

Vybraní účastníci vystupují na koncertu Děti dětem.

Clona

Dětská Porta

Divadlo

Folklórní tanec

Melodie

Literární část

ProRock

Tanec

Výtvarná činnost

Trochu z historie

Pionýrský Sedmikvítek je v současné době největší soutěží organizovanou Pionýrem. Na jeho počátku byl rok 1992 a s ním zahájení Dětské Porty. Tuto akci organizovala Okresní rada Pionýra v Jihlavě. V roce 1993 se uspořádání republikového finále ujali v Olomouci.

Od roku 1994 se stala pořadatelem akce ORP Praha 10 a Dětská Porta pak vystřídala řadu pražských jevišť. Záhy se přidaly další aktivity uměleckého charakteru. V lednu 1995 se uskutečnil první ročník Pionýrského Sedmikvítku. V Praze proběhla finále Dětské Porty, recitace, hry na hudební nástroje v Opavě pak výtvarná část, jevištní formy a rukodělné činnosti. Od roku 1996 přibyla republiková finále v tancích a v roce 2000 pop-rocková soutěž Pro Rock.