NAVIGACE: Co děláme / Projekty / Květinový den

Autorem grafického návrhu logotypu Pionýra je Jiří Pokorný a grafický manuál na tomto znaku založený zpracovalo renomované grafické studio Kafka Design.

Květinový den

je asi nejstarší, nejznámější a velmi prestižní sbírková akce probíhající v ulicích měst a obcí po celé republice.
Jedná se o jedinečnou příležitost pro pionýrské kolektivy, jak přispět dobré věci a vést své členy k hodnotám dobročinnosti a solidarity. Pionýr je partnerem sbírky od roku 2008 a na účet Ligy proti rakovině se mu podařilo v posledních letech přispět částkou přes 12 miliónů korun. Jen v loňském roce to bylo více než 1.300.000.

Všem zapojeným děkujeme!

Jak Květinový den probíhá?

Skupiny dobrovolníků (nejčastěji dvojice) nabízejí oranžové kytičky (představující měsíček lékařský) se špendlíkem na připevnění a stužkou za minimální příspěvek 20 Kč.
Zároveň předávají každému, kdo si kytičku zakoupí, leták se základními informacemi o LPR a boji proti rakovině.
Vaky s vybranými penězi jsou po skončení sbírky předány na pobočku České pošty, která odešle peníze na účet LPR.

Co se od nás očekává?

• Iniciativa
  • Do 31. 3. 2017 je třeba váš oddíl přihlásit k účasti — buď elektronicky nebo písemně - přihláška ke stažení zde. Sbírat můžete nejen v bezprostředním okolí, ale i ve vedlejším městě, kam lze dojet.
  • Pomoc
  • 10. 5. 2017 vyjdeme do ulic a prodejem kytiček podpoříme boj proti rakovině — kytičky mohou samostatně prodávat pouze osoby starší 15 let (lze získat omluvenku do školy, která bývá respektována).
  • Do 13. 6. 2017 je třeba zaslat zpět zbylý materiál, protokoly s počty prodaných a vrácených kytiček a potvrzení z České pošty o výši vkladu.
  • Být pionýry
  • Být pionýrem skutky je důležité, nezapomeňme ale být pionýry také na pohled. Toto je opravdu skvělá příležitost k zviditelnění, přestože hlavní cíl je jiný.

Zde se můžete elektronicky přihlásit