Dobrodružství na míru
Akce pro veřejnost Akce pro veřejnost Oddíly a kluby Oddíly a kluby OPRAVDU DOBRÝ ODDÍL OPRAVDU DOBRÝ ODDÍL
NAVIGACE: Pro média / Aktuality / KRASET 2017
Informace o zemětřeseních, přešlapech „celebrit“, haváriích, teroristických útocích, … není třeba hledat. Někdy je spíš těžké před nimi utéct. Hledáte i pozitivní témata? Jste tu správně!

Víte, že?

Vedoucí oddílu své dobrovolné práci v průměru věnuje čas odpovídající polovičnímu pracovnímu úvazku. A za to si zaslouží velký dík.

KRASET 2017

O víkendu 10. – 12. 11. 2017 se v ZŠ Vodárenská v Josefově uskutečnilo krajské setkání pionýrských oddílů, kterého se zúčastnilo 8 oddílů v celkovém počtu téměř 150 účastníků. Nižší účast oproti minulým ročníkům zavinil přesun původního termínu, ale nutno dodat, že tento počet účastníků byl dostatečný.

KRASET 2017 Během akce proběhl turnaj ve vybíjené pro kategorie 7-9 let, 10-12 let a 13-15 let, dále pak turnaj v ringu pro kategorii 16+. Kromě sportovních zážitků čekaly na děti další aktivity - šifrovací hra, rukodělné činnosti (skleněná mozaika a stříhání papírových vloček), koncert basového kvarteta Bumblebass, netradiční lukostřelba, ukázka logické hry Quartino samotným výrobcem, herna deskových her, sobotní diskotéka, večerní úniková hra v podzemním komplexu…
Právě poslední jmenovaná aktivita byla tou, která se do vzpomínek účastníků zapsala nejvíce. Pojďme nahlédnout do jejich vzpomínek…

…Dozvěděli jsme se o tajném vládním programu Projekt Monarch, kde se údajně měly provádět pokusy na lidech. Mnozí z nás tomu úplně nevěřili. Opak však byl pravdou. V naší sedmičlenné skupině jsme se vydali na průzkum. V podzemním komplexu jsme objevili velké množství dokumentů, které potvrdily naši teorii. V rámci projektu se někdo snažil o vytvoření vojáků bez citu a emocí. Toho chtěl dosáhnout pomocí šoků, popálenin, podstupováním vysoko/nízko frekvenčních zvuků. Následkem toho bylo velmi agresivní chování jedince. Jakmile však testované subjekty zemřely, odesílala firma příbuzným zprávy o smrti v důsledku neznámé choroby. Během našeho průzkumu jsme nalezli také několik fotografií „subjektů“. Na jedné z nich se zachoval popisek: „Elektrošoky zpočátku způsobovaly velké bolesti…, po nějaké době pacient již nic necítil…“
Když jsme se vraceli zpět z průzkumu, netušili jsme, že je komplex stále obydlen. Po ukončení projektu totiž doktoři odjeli a zanechali zbylé subjekty na pospas svému osudu. Ti se po našem spatření začali chovat velmi agresivně a neúprosně na nás zaútočili. Ven z komplexu se dostali pouze tři přeživší, ostatní zahynuli v jejich spárech.
-Poutníci-


Víkend byl samozřejmě take o potkávání, prolínání, výměně zkušeností, navazování nových a utužování starých přátelství. Poděkování patří všem pořadatelům z PS Za Vodou a PS Bokouš, základní škole a spolku Ochránci památek Ravelin No. XIV za zapůjčení proctor a všem, kteří přijeli a akci si užili. Příští rok ahóóój!!!

Ivana Vejvodová, předsedkyně Královéhradecké krajské organizace