Akce pro veřejnost Akce pro veřejnost Oddíly a kluby Oddíly a kluby OPRAVDU DOBRÝ ODDÍL OPRAVDU DOBRÝ ODDÍL
NAVIGACE: Pro média / Aktuality / V porotě Dětské Porty v Holešově zasedl folkový zpěvák Slávek Janoušek
Informace o zemětřeseních, přešlapech „celebrit“, haváriích, teroristických útocích, … není třeba hledat. Někdy je spíš těžké před nimi utéct. Hledáte i pozitivní témata? Jste tu správně!

Naše výroční zprávy za roky 2011 a 2012 se dostaly mezi 50 nejúspěšnějších v žebříčku CZECH TOP 100.

V porotě Dětské Porty v Holešově zasedl folkový zpěvák Slávek Janoušek

PS Dr. Mirko Očadlíka Holešov a SVČ – TYMY, Holešov uspořádaly v sobotu 4. 11. 2017 již 9. ročník oblastního kola Dětské Porty a Melodie. Tato pěvecká soutěž již tradičně nese název „Všetulské dostavník“. Jde o postupovou soutěžní přehlídku interpretační i autorské tvorby jednotlivců a skupin orientovaných do různých hudebních žánrů a věkových kategorií, která je součástí otevřené kulturní soutěže Pionýrský Sedmikvítek.

V porotě Dětské Porty v Holešově zasedl folkový zpěvák Slávek Janoušek Porota měla velmi složitou úlohu vybrat mezi zúčastněnými zpěváky ty, kteří postoupí do celostátního finále. V porotě zasedli odborníci na slovo vzatí: Patrik Mojžíš – zpěváka a student konzervatoře v Praze, Mirek Řeha – dlouholetý hudebník, učitel zpěvu, Klára Srbková – pracovnice v oblasti kultury a volného času, František Kantor – člen filharmonie Brno a docent JAMU v Brně. Pozvání do poroty letos přijal také známý folkový zpěvák Slávek Janoušek, který na sebe převzal také největší odpovědnost jako předseda poroty. Dětská Porta (žánry folk a country) byla zahájena v roce 1991 a postupně se k ní přidala také kategorie Melodie (statní žánry). Porota vybírala postupující do obou těchto celostátních republikových kol. Finále Melodie se bude konat v lednu v Českých Budějovicích a finále Dětské Porty se uskuteční v červnu v Kroměříži.

Oblastního kola se zúčastnilo celkem 38 mladých zpěváků, kteří soutěžili v několika kategoriích. V rámci Melodie získala od poroty postup do republikového finále Šárka Měsícová, Veronika Handlová, Lenka Vaculíková a Valerie Šabršulová. V rámci pěvecké soutěže Dětská Porta získala v kategorii jednotlivců do 10 let první místo Veronika Pospíšilová, dále v kategorii do 15 let Jiří Kaďorek a v kategorii nad 15 let Valerie Šabršulová. Do celostátního finále postoupil také pionýrský oddíl Kamarádi (PS Dr. M. Očadlíka Holešov) a v kategorii skupina postoupila kapela Frajeři z Uherského Hradiště. Pamětní listy a dárky všem účinkujícím a diplomy společně s postupovými listy vítězům předávala společně s členy poroty místopředsedkyně Pionýra Darina Zdráhalová. V průběhu soutěže přišel zpěváky povzbudit také starosta města Holešova pan Rudolf Seifert.

Celou soutěž moderoval Petr Kolařík, o zvuk se postaral Mirek Olšák. Soutěžícím se také představili s krátkým vystoupením porotci. Na příčnou flétnu zahrál František Kantor a na závěr vystoupil s třemi písničkami Slávek Janoušek. Děkujeme všem členům poroty za jejich ochotu a profesionální přístup.

Děkujeme všem soutěžícím, porotě, organizátorům, moderátorovi a hostům. Všem postupujícím do republikového finále Dětské Porty a Melodie držíme palce. Velký dík si zaslouží také všichni partneři a sponzoři – krajský úřad Zlínského kraje - odbor kultury, město Holešov, MŠMT, SVČ – TYMY, Marcel Pospíšil, Raab computer Holešov, Michal Matela, Vladan Daněk, Olomoucko-Zlínská KOP a pan Milan Vaculík.

Těšíme se na další setkání s mladými pěveckými talenty.

Jarmila Vaclachová, vedoucí PS Dr. Mirko Očadlíka Holešov