Dobrodružství na míru
Akce pro veřejnost Akce pro veřejnost Oddíly a kluby Oddíly a kluby OPRAVDU DOBRÝ ODDÍL OPRAVDU DOBRÝ ODDÍL
NAVIGACE: Pro média / Aktuality / Sešlo se pár chytrých hlav…
Informace o zemětřeseních, přešlapech „celebrit“, haváriích, teroristických útocích, … není třeba hledat. Někdy je spíš těžké před nimi utéct. Hledáte i pozitivní témata? Jste tu správně!

Víte, že?

Výstupy projektu Klíčení jsou volně k využití nejen pro další sdružení dětí a mládeže, ale například i pro školská zařízení.

Sešlo se pár chytrých hlav…

Bude snad následovat vyprávění z filmu Pelíšky? Kdepak – o víkendu 9. a 10. září, o kterém se ve Ždírci nad Doubravou sešlo přes čtyřicet pionýrek a pionýrů, aby dali dohromady nejen hlavy, ale i pomyslné ruce – šlo totiž o víkend především pracovní.

Sešlo se pár chytrých hlav… Složení účastníků bylo skutečně pestré, šlo jednak o členy orgánů Pionýra, jmenovitě Výkonného výboru České rady Pionýra, Kontrolní komise Pionýra a Rozhodčí komise Pionýra. K nim se přidalo několik pracovních skupin, například štáb soutěží, Sbor garantů pionýrských vzdělávacích center, metodická pracovní skupina, štáb Dětské Porty, pracovní skupina k hodnocení kvality v Pionýru nebo pracovní skupina k novele pionýrských vyznamenání. Každá z těchto skupin měla vlastní témata, ale v průběhu víkendu se také různě prolínaly a pracovaly i na tématech společných. Z nich nejvýraznější bylo dokončování Směrnice o hlavní činnosti, řeč přišla i na rozvoj členské základny a související analýzu nebo připravované akce (například setkání oddílů pracujících s výchovnými programy - s pracovním názvem Fazole 2018).

V soboru později večer se našla i chvilka na zábavu (bowlingový miniturnaj), ale celkově šlo především o příležitost setkat se, mluvit spolu, nacházet společné myšlenky a s jejich pomocí poposunout Pionýr o kousek blíž k naplnění stanovených úkolů i dlouhodobých vizí.

Díky všem, kdo se zapojili!

Více fotek najdete na na našem facebooku.

Jakub Kořínek