V Pionýru jsou často celé rodiny - od dětí až po prarodiče.

Detail akce

Název:  JmKOP - Doškolovací kurz KOV a KI
Pořadatel:  11 Jihomoravská krajská organizace Pionýra
Datum:  27. 11. 2021 9:00 - 17:00
Lokalita:  Labyrint - pracoviště SVČ Lužánky, Švermova 757, Brno 62500
Kraj:  Jihomoravský
Popis:

Komu je kurz určen?

Zkušeným vedoucím, kteří pravidelně a dlouhodobě pracují s dětmi při celoroční činnosti, ale z nějakého důvodu nemají osvědčení o kvalifikaci instruktora či oddílového vedoucího.

Chceme touto cestou nabídnout možnost dodělat si školení vedoucím, kteří si například školení udělali před rokem 1992 a nezvládli si ho v nabízených termínech obnovit. Další cílovou skupinou jsou například vedoucí, kteří začali s dětmi pracovat třeba až v době, kdy šly jejich vlastní děti do oddílu.

Kurz není určen pro vedoucí, kteří s vedením začínají a měli by jít na klasický kurz instruktora či oddíláka.

• Během dopoledne proběhne několik kratších přednášek o aktualitách v Pionýru:
    • Stanovy a Směrnice o hlavní činnosti
    • Financování činnosti
    • Nápady na činnost, web, komunikační kanály
  • Oběd (bude zajištěn)
  • Odpoledne bude prostor na výměnu zkušeností. Bude připravena řízená diskuse nad otázkami, které trápí všechny oddíly.

Proč takový kurz děláme?

Chceme umožnit již zkušeným vedoucím si dodělat kurz instruktora či oddíláka tak, aby tito lidé nemuseli na klasické víkendové kurzy, které jsou primárně určeny začínajícím vedoucím.

Již při registracích 2022 budeme kontrolovat, že mají všichni funkcionáři (již od instruktorů) v RISP zapsanou kvalifikaci i s naskenovaným osvědčením. V roce 2023 to už bude kontrolováno automaticky, tak abychom to měli v pořádku. Pokud daný člověk nebude mít hotové školení, nebude moct být zapsán jako funkcionář a může se třeba stát, že nebudete mít vedoucího oddílu. Zároveň takový člověk nebude pojištěn na odpovědnost za škodu.

Žádný podobný zkrácený kurz nebude. Školení funkcionářů (Vedoucí PS, Hospodář PS, Členové rad) bude i z důvodů kontroly při registraci v tomto školním roce již v druhé polovině ledna 21. - 23. 1.

Strava:  Bude zajištěn teplý oběd, drobné občerstvení a pitný režim po celý den.
Cena:
  Pro veřejnost:  0